top of page

Syrniki

Sposobów na syrniki jest tyle, ile osób zajmujących się ich przygotowaniem. Najważniejsze tylko, aby zachować odpowiednią konsystencja twarogu, który nie może być zanadto zbity.

Popularne w Rosji placuszki twarogowe mają w sobie właściwie wszystko, co potrzeba do sukcesu. Składniki są najczęściej dostępne pod ręką, na przygotowanie uchodzi maksymalnie dwadzieścia minut a samo danie można modyfikować zgodnie z własnym gustem i fantazją. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że po wpisaniu w wyszukiwarce słowa "syrniki" natychmiast wyskakują rozmaite podpowiedzi. Google podpowiada następujące rozwinięcia: "w piekarniku", "z kaszą manną", "z bananem","w multicookerze", "z rodzynkami". Natomiast rosyjski gigant internetowy czyli Yandex wysuwa wskazówki dotyczące recepty syrników ("syrniki z twarogu przepis", "syrniki z twarogu klasyczny przepis", "syrniki z twarogu przepis zdjęcia krok po kroku").


Skoro za to danie zaczęły brać się osoby, które z gotowaniem mają niewiele wspólnego, autorzy przepisów wyszli im naprzeciw. W rosyjskojęzycznym Internecie można znaleźć naprawdę wiele mniej lub bardziej szczegółowych podpowiedzi wspartych zdjęciami oraz filmikami instruktażowymi. Z praktycznymi wskazówek odnośnie wyrabiania ciasta możemy zapoznać się na bardzo popularnym portalueda.ru. Bardzo wyczerpująco temat potraktowali redaktorzy portalu volshebnaya-eda.ru, gdzie znajdziemy nie tylko recepturę klasycznych syrników, ale i kilka ich wariantów (m.in. z jabłkami lub zieleniną).


Właściwie sposobów na syrniki jest tyle, ile osób zajmujących się ich przygotowaniem (zarówno pod względem technologii jak i składników). Tak naprawdę najważniejsze jest zachowanie odpowiedniej konsystencji twarogu: nie może być zanadto zbity, ponieważ dobre syrniki powinny rozpływać się w ustach, a jednocześnie placki nie mogą się rozpaść na patelni.


Poniżej zamieszczam przepis, z którego można skorzystać: - dwie paczki twarogu po 200 gramów - jedno jajko - cztery duże łyżki mąki - dwie łyżki cukru - szczypta soli - trzy łyżki kaszy manny

Wszystkie składniki mieszamy w taki sposób, aby nie powstały grudy, a jednocześnie aby nie tworzyć zbitej, jednolitej masy. Formujemy na dłoni placki, które nie powinny być ani za grube, ani za cienkie. Obtaczamy je w mące i kaszy i smażymy około dwóch minut z każdej strony, do uzyskania złocistego koloru. Jeżeli korzystamy z większej ilości oleju, możemy go odsączyć z pomocą papieru. Syrniki to świetny pomysł na śniadanie; placki dobrze podawać z jogurtem waniliowym lub owocami. Smacznego!

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

ZOBACZ TAKŻE

Wybrane wpisy
Najnowsze
Archiwum
Kurs rubla
100 PLN = 1468 RUB
wg kursu NBP
Na Facebooku
Warto zajrzeć
Skorzystaj z tagów
Nie ma jeszcze tagów.
bottom of page